Pirmasis susitikimas

2019-11-10 (atnaujinta 2024-05-14)

Dvi Neveronių gimnazijos mokytojos ir direktorė dalyvavo pirminiame Erasmus+ KA2 projekto „Healthy, Active Lifestyle“ („Sveikas, aktyvus gyvenimo būdas“) mokytojų susitikime Italijoje, Milace. Susitikime dalyvavo mokytojai iš visų partnerių šalių: Ispanijos, Portugalijos, Suomijos, Turkijos, Italijos.

Pedagogai susipažino su Sicilijos regiono kultūra, maistu, tradicijomis, lankėsi Milaco muzikos mokykloje, kurioje ne tik susipažino su mokymo sistema, dalinosi savo patirtimi, bet ir patys vedė įvairius, sveiką gyvenseną ugdančius užsiėmimus. Mokiniai žaidė įvairių šalių tradicinius žaidimus, mokėsi atsipalaiduoti, nugalėti stresą. Taip pat pedagogai rengė susirinkimus, kurių metu diskutavo dėl tolimesnės projekto eigos, aptarė galutinį rezultatą bei sutarė, koks turėtų būti klausimynas, kuris padės išsiaiškinti mokinių sveikos ir aktyvios gyvensenos įpročius.

Projekto dalyviai lankėsi Milaco Dienos centre, kuriame ypatingas dėmesys skiriamas sveikai mitybai: šiame centre vaikai valgo tik vegetariškus patiekalus, patys augina daržoves, jas prižiūri. Kadangi Dienos centro pastatas yra didžiulis, jame yra įsikūrusi mokykla, kurioje mokosi 12 vaikų.

Pedagogės Italijoje ne tik įgavo daug patirties, bet buvo nestebintos italų svetingumu.

Rita Petkevičienė, Rasa Kaušpėdienė, Danguolė Marmienė