Apie gimnaziją

Tradicijos

Atnaujinta prieš 3 metus
Helovinas

Gimnazijoje išmokstame ne tik skaityti, rašyti ir skaičiuoti. Gimnazijoje išmokstame gyventi – bendrauti su tais, kurie mus supa. Tokiomis žmogiškumo pamokomis galima vadinti savo mokyklos tradicinius renginius.

Susirinkę Rusėjo pirmąją į mokyklą, 1–2 savaites pasidalinę vasaros malonumų įspūdžiais, mokiniai entuziastingai spalio pabaigoje dalyvauja Helovino šventėje kartu su anglų kalbos mokytojomis.

Lapkritį prasideda Lietuvių kalbos mėnuo. Viktorinos, popietės, minėjimai, tyrimai, spektaklių lankymas ir kiti įdomūs darbai leidžia kiekvienam mokiniui pademonstruoti savo gebėjimus.

Gruodžio mėnesį prasidėjusį Adventą gražiai primena pradinių klasių mokiniai, kiekvieną pirmadienį uždegdami po vieną Advento vainiko žvakę. Tas šventinis susikaupimas vainikuojamas Kalėdiniu koncertu, į kurį pakviečiama visa Neveronių bendruomenė.

Gruodžio mėnesį vyksta ir Antikorupcinių renginių savaitė.

Kai dvyliktokai, baigę I pusmetį, ima rengtis Šimtadieniui (šita šventė kasmet būna nepaprastai įspūdinga), jaunesni mokiniai siuva ir gamina kaukes Užgavėnių karnavalui. Smagu, kad persirengia įvairiais personažais ne tik mokiniai, bet ir mokytojai.

Jau tradicija tapo kiekvienais metais paminėti Šv. Valentino dieną. Originalūs 5–12 klasių mokinių pasirodymai, išskirtinė mokyklos koridorių puošyba – tai Šv. Valentino dienos akcentai.

Rengtis Valentino dienai, Užgavėnėms ar kitoms šventėms tampa nesudėtinga, nes mokiniai turi daugiau laisvo laiko nei įprastai. Mokinių tarybos pasiūlyta Savaitė be namų darbų!  visada vyksta pirmąją II pusmečio savaitę.

Konkursas „Jaunas vėjas”

Artėjant pavasariui, dienos ilgėja, gerėja visų nuotaikos. Jas dar labiau praskaidrina Kaziuko mugė, estradinės dainos festivalis „Jaunas vėjas“. Abu šie renginiai, organizuojami kas dveji metai, pritraukia dalyvių ir iš kitų rajono bei miesto mokyklų.

Kasmet pavasaris jau tapo nebeįsivaizduojamas be 1–4 klasių organizuojamos Šeimos dienos, o vyresniųjų mokinių be deivės Mildos šventės. Mažieji kviečia į savo koncertą mamas, tėčius ir kitus šeimos narius, o vyresnieji – bendraamžius į teatralizuotą pasirodymą lauke prie ąžuolo.

Mokiniai kasmet aktyviai įsijungia į Veiksmo savaitę, kurią rengia padedami socialinės pedagogės. Jie rašo laiškus bendraamžiams, piešia, rengia pristatymus, įvairias akcijas.

Nebeįsivaizduojamas mokyklos gyvenimas ir be Istorinio mėnesio. Vasario 16–kovo 11 d. tapo intensyvaus patriotiškumo ugdymo laikotarpiu. Parodos, filmų peržiūra ir aptarimas, konkursai, viktorinos ir kiti renginiai ugdo tiek mokinių, tiek mokytojų pilietiškumą.

Šauniausios klasės konkursas

Negalima nepaminėti kasmet vykstančio Šauniausios klasės konkurso. Visi 5–12 klasių mokiniai turi progą tvirčiau suburti klasės kolektyvą, kad galėtų įrodyti, jog ne tik aktyviai dalyvauja renginiuose, yra išradingi, draugiški ir kultūringi, bet ir gerai mokosi.

Besibaigiant mokslo metams, Mokinių taryba rengia Nominacijų šventę. Išankstinių balsavimų metu išsiaiškinama, kurie mokiniai ir mokytojai susilaukė didžiausio pripažinimo ir verti apdovanojimų.

Pagerbiami ir tie mokiniai, kurie visus mokslo metus stropiai dirbo, gilino savo žinias, aktyviai dalyvavo renginiuose, pristatančiuose mūsų mokyklą rajone, respublikoje. Jiems rengiama Mokinių garbės diena, įteikiami Padėkos raštai, Diplomai ar kiti apdovanojimai.

Visi paminėtieji renginiai mūsų mokykloje per 20 metų  tapo mėgstamais, laukiamais ir nesubanalėjo. Nors smagu švęsti jau žinomus, įprastinius renginius, bet naujovės visada laukiamos. Galbūt jos taip pat įsitvirtins mūsų mokyklos gyvenime.