Keliaujame po Šakių rajoną

2023-10-23 (atnaujinta 2024-05-05)

Pačią gražiausią (saulėtą ir šiltą) savaitės dieną išsirinkę 6b, 8c ir Ia/b kl. mokiniai susiruošė į kelionę po Šakių rajoną. Nors kelionė nebuvo labai tolima, bet įspūdžių parsivežėme tikrai daug. 

Pirmiausia susipažinome su Gelgaudiškio dvaro istorija, pasivaikščiojome po menes. Sužinojome, kad dvaras po Pirmojo pasaulinio karo paskutinio savininko M. Komaro buvo parduotas Lietuvos moterų draugijai, kuri čia įkurdino vienuoles, globojusias našlaičius vaikus.  Vėliau dvare buvo ir karo ligoninė, ir vaikų namai, ir pagalbinė internatinė mokykla. Dabar restauruotame dvare vėl tvyro bajoriška dvasia, dvelkia prabanga. Mūsų gimnazijos mokiniai irgi bandė pajusti tą didikišką nuotaiką ir mokėsi šokti dvaro šokius. Pasipuošę skrybėlėmis, paklausė, kaip puikiai pianinu groja šeštokas Dominykas, ir ponios Dianos  vadovaujami smagiai sušoko ponų pokylio šokį. Atsikvėpti po šokio buvome pakviesti į aikštelę ant rūmų stogo. Iš čia atsiveria vaizdai į dvaro parką.

Kelionė tęsėsi į Sudargo piliakalnių kompleksą, kuris 15 amžiuje buvo supiltas kaip gynybinė siena, skirta apsisaugoti nuo kryžiuočių puldinėjimų. Didikas Sudargas buvo pasistatęs ant vieno iš 5 piliakalnių savo pilį, kuri, deja, buvo sugriauta ir neatstatyta. Atvykę prie piliakalnių devintokai gavo užduotį – surasti, ant kurio piliakalnio stovi paminklas, skirtas amerikiečių rašytojo D. D. Selindžerio romano „Rugiuose prie bedugnės“ veikėjui Houldenui, ir nufotografuoti užrašą. Visi kiti turėjo įsitikinti, kad piliakalniai atitinka savo pavadinimus (Balnakalnis, Žydkapiai, Pilaitė, Bevardis ir Vorpilis). 

Na, jeigu dar prisimintume, kad ant piliakalnių įrengtos žaidimų aikštelės, įvairios sūpynės, basakojų takai ir kitos įdomybės, tai turbūt būtų aišku, kad aktyvios veiklos čia netrūko.

Mokytojos Rita Sidkovienė ir Audronė Rainienė

Straipsnio nuotrauka Straipsnio nuotrauka Straipsnio nuotrauka Straipsnio nuotrauka Straipsnio nuotrauka