Kuo žmogui naudingos bitės?

2023-03-27 (atnaujinta 2024-05-06)

Visi puikiai žinome, kad bitės neša žiedų nektarą ir iš jo gamina medų, kurį daugelis žmonių labai mėgsta. Tačiau 5b klasės mokiniai panoro sužinoti daugiau apie bites, todėl susiruošė į  edukacinę pamoką Raudondvario menų inkubatoriuje.

Čia penktokus pasitikusi edukatorė ne tik papasakojo apie sunkų bičių darbą, bet ir pamokė, kaip iš vaško pasigaminti žvakutes. Pasirodo,  ne tik bitutės vargsta, kol pagamina medų, bet ir kai kurių penktokų rankos pavargo, belaikant samtį, kuriame tirpo vaškas. Vaikai sužinojo, kad bitė ilgiausia gali išgyventi iki 33 dienų ir per tą laiką gali prinešti tiek nektaro, kad iš galima būtų pagaminti... pusę arbatinio šaukštelio medaus.

Kol išlydytas ir supilstytas į formeles vaškas džiūvo, surengta viktorina parodė, kad vaikai daug ką prisimena iš girdėto pasakojimo. Nors visiems labai rūpėjo kuo greičiau sužinoti, kokios formos žvakutė papuoš jų namus, turėjome išlaukti tam tikrą laiką, kol vaškas visiškai atauš, kad žvakutė nesulūžtų. Taigi smagu, kad šita patirtis leido mokiniams suprasti, jog kiekvienas darbas reikalauja ypatingo kruopštumo ir kantrybės.

5b klasės vadovė Audronė Rainienė

Straipsnio nuotrauka Straipsnio nuotrauka Straipsnio nuotrauka Straipsnio nuotrauka Straipsnio nuotrauka Straipsnio nuotrauka