Meninio skaitymo konkurso atgarsiai

2023-02-05 (atnaujinta 2024-04-26)

Poetas Paulius Širvys yra pasakęs: „Poezija – visų pirma – svajonė, jausmas ir muzika, meilė ir neapykanta, apmaudas ir ilgesys, nuoširdus vaiko juokas ir mąstančio žmogaus sarkazmas, verksmas su ašarom ir ašaros be ašarų... Viskas, kas žmogiška.“

Kauno rajono švietimo centro, Kauno rajono lietuvių kalbos mokytojų metodinio būrelio ir Kauno rajono savivaldybės viešosios bibliotekos organizuotas meninio skaitymo konkursas buvo nuostabi šventė visiems poetinio žodžio mylėtojams. Buvo gera klausytis, kaip jaunų žmonių lūpomis prabyla S. Geda, M. Martinaitis, J. Ivanauskaitė, U. Kaunaitė, V. Palčinskaitė, I. Simonaitytė ir daug kitų rašytojų.

Nepaprastą džiaugsmą padovanojo dvi Neveronių gimnazijos mokinės: aštuntokė Eva Kaušpėdaitė  ir vienuoliktokė Ieva Savukaitytė. Jų meniniu skaitymu susižavėjo ne tik klausytojai iš daugelio Kauno rajono mokyklų, bet ir vertinimo komisija, skyrusi joms II ir III vietas. Eva laimėjo II vietą 5-8 klasių grupėje, o Ieva – III vietą 9-12 klasių grupėje. Eva skaitė ištrauką iš U. Kaunaitės apysakos „Laiškai Elzei“, o Ieva deklamavo M. Martinaičio parašytą „Severiutės raudą“. Jautriai ištarti žodžiai tuoj pat užkariavo visų žiūrovų širdis.

Sveikinu savo mokines ir labai džiaugiuosi jų laimėjimais. Labai tikiu, kad poetinis žodis dar ne kartą prabils jų lūpomis! Labai jums ačiū !

Lietuvių kalbos mokytoja Audronė Rainienė

Straipsnio nuotrauka Straipsnio nuotrauka