VIEŠNAGĖ ŠIAULIŲ SALDUVĖS PROGIMNAZIJOJE

2023-01-30 (atnaujinta 2024-05-08)

Sakoma, kad geriausias mokytojas yra tinkamas pavyzdys. Įgyvendinant pokyčio projektą „Klasės tikslas – visi skirtingi, bet vertingi“, ieškodami gerosios patirtis pavyzdžių, mūsų gimnazijos direktorė Danguolė Marmienė ir grupelė mokytojų lankėsi Šiaulių Salduvės progimnazijoje.

Šiltai pasitikusi mokyklos direktorė dalinosi gerąja patirtimi. Nors jų mokyklos specifika truputį kitokia, bet vertingų pavyzdžių mes tikrai pamatėme. Mes domėjomės, kaip pavyksta išsikelti klasių tikslus. Pasirodo, kiekviena klasė pasirenka veiklos kryptį, pagal ją iškelia klasės tikslą, o tada kiekvienas mokinys susiformuluoja savo tikslą. Mokykloje daug dėmesio skiriama mokinio individualios pažangos stebėjimui ir fiksavimui. Labai populiari savanorystė, kai vaikai ir jų tėveliai dalyvauja įvairiose akcijose „Švaros akcija“, „Arbatos diena“ ir kt.

Mokinių projektinė veikla atspindima kasmet mokyklos leidžiamose knygelėse „Aš – europietis“, „Augu ir tobulėju“ ir kt. 1–4, 5–8 klasių mokiniai kiekvienas turi savo dienoraščius, kurios pildo net kelis kartus per metus. Čia atsispindi ir VIP, ir karjeros ugdymas, ir socialinė pilietinė veikla, ir savęs pažinimas. Be to, mokiniai ir jų tėveliai kas pusmetį rašo refleksiją, pamąstydami apie tai, ką pavyko nuveikti.

Mus sužavėjo mokytojų kambaryje įkurtas knygų skaitytojų klubo „MoLAS“ kampelis. Kartą per mėnesį čia renkasi mokytojai, diskutuoja apie perskaitytą knygą, dalinasi savo įspūdžiais. Įdomiausia tai, kad kiekvieną mėnesį jie išsirenka vieną knygą ir ją visi skaito. Šios grupės nariai kasmet švenčia klubo gimtadienį, turi net vardinius džemperius, kuriuos tą dieną ir dėvi.

Apsilankymas Salduvės progimnazijoje leido pamatyti, kokia įdomi yra tos mokyklos veikla, sukėlė naujų minčių ir idėjų. Dėkojame Šiaulių Salduvės progimnazijos direktorei Natalijai Kaunickienei ir „Renkuosi mokyti!” programos komandai už sudarytą galimybę tobulėti.

Audronė Rainienė, pokyčio projekto komandos narė

Straipsnio nuotrauka