Tarptautinė bendrystė, įtraukusis ugdymas ir tvirtai supintos draugystės gijos

2023-01-10 (atnaujinta 2023-02-07)

Net ir vos tik užsimezgusi draugystė suteikia žmogaus gyvenimui ypatingą prasmę. Laikas, praleistas su draugais, pokalbiai, palaikymas, supratimas dovanoja daug džiaugsmo ir juoko. Tokios dovanos ypač reikšmingos jaunuoliui, įžengusiam į paauglystės kryžkelę.

Dalyvavimas tarptautiniuose Erasmus projektuose, tokiuose kaip „Build Up (Y)Our Future Through Arts“, Kauno rajono Neveronių gimnazijos bendruomenei ir jų užsienio partneriams tapo laipteliu į pasaulį, kuriame užsimezga tvirti santykiai, išmokstama  bendrauti su pačiais įvairiausiais, skirtingų gebėjimų žmonėmis, netgi su tais, kurie skiriasi nuo mūsų savo įpročiais, tikėjimu arba požiūriu. Projekto veiklos  leido mūsų mokiniams ne tik susipažinti su naujomis kultūromis, priimti kitaip mąstančius, bet  ir parodė, kad skirtingi žmonės, įvairiai reaguodami į aplinką, sukuria saugią emocinę erdvę, kurioje kiekvienas gali būti pats savimi. Tai ypač svarbu vaikams, kurie dažnai baiminasi žengti žingsnį iš savo komforto zonos.

Dalyvaudami bendrose veiklose, siekdami bendrų tikslų ir patirdami sėkmę, mažiau galimybių turintys jaunuoliai mielai būna kartu su visais ir išplečia savo įprastas saugumo ribas, priima jiems atsiveriančius naujus horizontus. Mobilumo Lietuvoje metu „Build Up (Y)Our Future Through Arts“ Erasmus projektas spinduliavo ne tik pažinimo džiaugsmu, bet ir vienybe bei bendryste. Čia vyravo tik draugiško konkurencingumo dvasia. Atlikdami pačias įvairiausias užduotis, projekto dalyviai  nesiekė vienas kito užgožti ar  pranokti, jiems patiko net ir gal šiek tiek keista, neįprasta, bet bendra veikla. Senus, nebenaudojamus drabužius paversdami madingų drabužių kolekcija, iš antrinių žaliavų gamindami muzikos instrumentus ir mokydamiesi jais groti bei įveikdami savo baimes ir abejones, drauge  sukūrė fantastišką meno kūrinį ir drąsiai pristatė jį, stebint pilnai salei žiūrovų. Juk drauge dirbant, net ir neįmanoma tampa įveikiama, nes draugai padeda vienas kitam, pradėdami gero linkinčiu patarimu ir baigdami bendrai įveikiamais rimtais sunkumais.

Draugystė tikrai yra vienas iš nuostabiausių dalykų gyvenime. Kartu su visa Neveronių gimnazijos bendruomene minėdami Padėkos dieną, projekto dalyviai tik dar labiau sutvirtino užsimezgusius ryšius. Puota prie gausiomis vaišėmis nukrauto stalo, Neveronių dangų nuspalvinusių lazerių šou, sukvietęs visus į darnų ratą, smagiai besisukantį šokio ritmu – visa tai vainikavo naujos, tvarios draugystės šventę. Drauge leisdami paskutinį rytmetį, jaunuoliai iš penkių šalių: Italijos, Lenkijos, Lietuvos, Portugalijos ir Turkijos, padedami lietuvių liaudies meno puoselėtojų, audė draugystės apyrankes. Jos ne tik papuošė projekto dalyvių riešus, bet ir tapo užsimezgusios tvirtos draugystės simboliu. 

Visos drauge atliekamos veiklos  atspindėjo skirtingų gebėjimų, kultūrų, tikėjimų tapatumą, išryškino tiesą, jog nesvarbu, kokie didžiuliai atstumai mus skiria, visi mes esame tos pačios planetos gyventojai, kuriuos sieja panašios vertybės ir artimi tikslai. Puoselėdami teigiamus santykius, mes labiau atkreipiame dėmesį į dėkingumą, rūpinimąsi vieni kitais ir esame linkę daryti nuostabius dalykus.

 

Projekto koordinatorė, Kauno r. Neveronių gimnazijos anglų k. mokytoja Jūratė Pilsudskienė

Straipsnio nuotrauka Straipsnio nuotrauka Straipsnio nuotrauka Straipsnio nuotrauka Straipsnio nuotrauka Straipsnio nuotrauka Straipsnio nuotrauka Straipsnio nuotrauka Straipsnio nuotrauka Straipsnio nuotrauka