Erasmus+ projekto „Active, Healthy Lifestyle“ pabaiga

2022-10-18 (atnaujinta 2024-04-21)

Kauno r. Neveronių gimnazija turėjo puikią galimybę dalyvauti Erasmus+ projekte „Healthy, Active Lifestyle“, finansuojamame Europos Sąjungos lėšomis. 13 mokinių iš 5–7 klasių dalyvavo organizuotuose mobilumuose Ispanijoje, Portugalijoje, Suomijoje bei Turkijoje. 10 mokinių dalyvavo virtualiose veiklose Italijoje. 2–7 klasių mokiniai buvo įtraukiami į projekto veiklas: susipažino su sveika mityba, savivertės kėlimu, savistaba ir dienoraščio vedimu apie kasdienines savo veiklas, miego stebėjimu, buvo skatinami leisti laiką lauke, užsiimant įvairiomis veiklomis vieni, su draugais bei šeimos nariais. Projekto pradžioje ir pabaigoje buvo atlikta tėvų ir vaikų apklausa apie poilsį, mitybą, fizinę ir psichinę sveikatą. 2019 metais apklausoje dalyvavo 106 2–4 klasių mokiniai ir 29 jų tėvai. 2022 metais apklausoje dalyvavo 146 3–8 klasių mokiniai ir 26 jų tėvai. Remiantis apklausos duomenimis, tėvai ir mokiniai teigia, kad jie gana sveikai maitinasi, miega daugiau nei 8 valandas, tačiau per mažai geria vandens. Apklausos rezultatų pokytis galbūt yra susijęs su karantinu ar vaikų tapimu paaugliais, tačiau padidėjo mokinių skaičius, kurie praleidžia prie išmaniųjų įrenginių nuo 4 iki daugiau nei 7 valandų per dieną. Daugelis jų ir prieš miegą naudojasi išmaniaisiais įrenginiais. Taip pat išaugo mokinių skaičius, kurie mažiau laiko leidžia su šeimos nariais, nes daugiau laiko būna prie išmaniųjų įrenginių ir daugiau mokinių yra sunkiau susirasti draugų. Kitų šalių apklausos rezultatai yra labai panašūs: padidėjęs valandų skaičius prie išmaniųjų įrenginių, sunkiau susirasti draugų, tačiau kai kuriose šalyse daugiau vaikų leidžia laiką su savo šeimos nariais, kartu valgo.

Nors apklausos rezultatai nėra džiuginantys, tačiau projekto dėka vaikai turėjo puikias galimybes susipažinti su kitomis kultūromis, jų tradicijomis, įvairiomis šalimis ir jų istorijomis. Mokiniai susidraugavo, nugalėjo savo baimes, pasikėlė savivertę, išbandė įvairias veiklas: šaudymą iš lanko, plaukiojimą burlentėmis vandenyne, išbandė populiariausius kiekvienos šalies žaidimus ir paragavo nacionalinių patiekalų, susipažino su jogos ir karate pratimais, įvairiomis atsipalaidavimo ir nusiraminimo technikomis.