ĮTRAUKUSIS UGDYMAS ERASMUS+ PROJEKTUOSE

2022-04-26 (atnaujinta 2024-04-28)

2022-04-21 d. vyko Kauno rajono švietimo darbuotojų Virtualaus apskrito stalo diskusija „Tarptautinių projektų administravimo patirtys: praktiniai aspektai“, kurios metu buvo pristatytas Kauno r. Neveronių gimnazijoje vykdomas Erasmus+ projektas „Build up (Y)our future through arts“.

Projekto koordinatorė anglų kalbos mokytoja metodininkė Jūratė Pilsudskienė, pristatydamą projektą, rėmėsi Seligmano Perma teorija ir akcentavo pozityvaus bendradarbiavimo sėkmės kriterijų kaip pagrindinį raktą į sėkmę, siekiant sėkmingo projekto vykdymo ir kokybiško jo rezultato. Bendradarbiavimas ir darbas komandoje bei asmeninis profesinis tobulėjimas, prisiimant atsakomybę už bendrą veiklą buvo pristatyti kaip varomoji projekto jėga.

Plėtojant įtraukiojo ugdymo koncepciją, pasirinktas projektas „Kurkime savo ateitį per meną“, kuriame save realizuoti turės galimybę ne tik gabūs, puikiai užsienio (anglų) kalbą įvaldę, bet ir mažiau drąsūs, savo jėgomis nepasitikintys ar turintys specialiųjų ugdymosi poreikių, mokiniai. Menai – tai sritis, kurioje atrasti savo gebėjimą, talentą, taip patiriant sėkmę, gali  kiekvienas. Šis projektas mažina atskirtį tarp gabių ir turinčių specialiųjų ugdymosi poreikių mokinių, sudaro vienodas sąlygas pažinti save, atrasti savo stiprybes ir įsilieti į bendro produkto kūrimo procesą tarptautiniu mastu.

Projekte „Build up (Y)our future through arts“ glaudžiai persipina menai, ugdymas karjerai ir aplinkosauga. Visi projekto dalyviai mokysis ne tik dainavimo, lipdymo, tapybos, vaidybos ar šokio paslapčių, jie taip pat patys gamins muzikinius instrumentus iš antrarūšių žaliavų, kurs naujas drabužių kolekcijas iš jau nebedėvimų apdarų, prikeldami juos naujam gyvenimui.

Šis projektas atspindi pagarbą mokinių ir jų gebėjimų įvairovei, skirtybes laikant galimybėmis ir ištekliais, kuriais grindžiamas kiekvieno mokinio ugdymasis. Svarbiausia Erasmus+ projekto „Build up (Y)our future through arts“, kaip ir įtraukiojo ugdymo, vizija yra užtikrinti, kad visiems jo dalyviams, kartu su bendraamžiais iš kitų šalių, būtų suteiktos prasmingos ir kokybiškos švietimo galimybės.

Projekto koordinatorė Jūratė Pilsudskienė

Straipsnio nuotrauka Straipsnio nuotrauka Straipsnio nuotrauka Straipsnio nuotrauka Straipsnio nuotrauka