Erasmus+ projekto „BUILD UP(Y)OUR FUTURE THROUGH ARTS“ startas

2022-03-14 (atnaujinta 2024-04-28)

Auštant kalendoriniam pavasariui Kauno r. Neveronių gimnazija pasirašė dotacijos sutartį su Nacionaline švietimo agentūra dėl projekto pagal programą „ERASMUS+“ įgyvendinimo. Projekto tikslas – išsiaiškinti mokinių karjeros galimybes įvairiose meno srityse, taikant metodus, atitinkančius šiuolaikinio mokinio mokymosi poreikius bei gebėjimus. Šio mobilumo nauda – neabejotina, nes kiekviena patirtis praturtina ir įkvepia naujiems iššūkiams. Dalyvavimas projekte sustiprins jaunų žmonių bendravimo bei saviraiškos įgūdžius. Visos projekto veiklos orientuotos į bendradarbiavimo su bendraamžiais skatinimą, siekiant daugiau sužinoti apie savo pačių ir kitų meninius gebėjimus bei galimybes ateitį kurti per meną.

Per pastaruosius dešimtmečius visame pasaulyje socialinėje ir švietimo srityje įvyko daug pokyčių. Vienas iš jų – klasikinės ugdymo paradigmos virsmas į tarpusavio pagarbos, skirtybių pripažinimo bei tolerancijos kitoniškumui nuostatomis pagrįstą ir į besimokančiojo poreikius orientuotą ugdymą. Lygios galimybės ir įtrauktis – tai vieni svarbiausių ateities švietimo uždavinių, kas atsispindi visose numatytose projekto „BUILD UP(Y)OUR FUTURE THROUGH ARTS“ veiklose.

Jau pirmosiomis kovo dienomis drauge su švietimo įstaigomis iš Italijos, Lenkijos, Portugalijos ir Turkijos mūsų gimnazijos komanda aptarė tikslinius žingsnius į sėkmingą projekto vystymą. Tarptautinio susitikimo „ZOOM“ platformoje metu buvo parengtos komunikacijos ir bendradarbiavimo gairės, pasiskirstytos funkcijos, aptarta sprendimų priėmimo tvarka bei numatytos projekto rizikos, stebėsena ir vertinimas. Startas duotas – laukia dveji puikūs ir kupini nuotykių metai. Bendravimas ir dalijimasis patirtimi bei žiniomis – didelė vertybė.

Projekto koordinatorė

Kauno r. Neveronių gimnazijos anglų kalbos mokytoja Jūratė Pilsudskienė