Programa „Renkuosi mokyti!“ buria bendruomenę mokytis

2022-01-17 (atnaujinta 2024-05-04)

Gimnazijos bendruomenė pradeda aktyvų darbą, įsijungdama į pokyčio projektą. Per mokinių atostogas mokytojų komanda dalyvavo mokymuose Vilniuje. Čia vyko visos Lietuvos mokyklų, dalyvaujančių projekte „Renkuosi mokyti!“, atstovų susitikimas. Buvo ne tik pasidalinta gerąja patirtimi, bet ir mokomasi naujų praktinių bendravimo metodų.

Gimnazijos vadovai irgi dalyvavo 2 dienų mokymuose, kuriuos vedė švietimo ekspertė iš Didžiosios Britanijos dr. Coleen Jackson. Mokymų metu kalbėta apie lyderystės strategijas, lyderiui būdingas savybes, kaip dalyvavimas projekte galėtų padėti joms atsiskleisti. Svarbu ne tik būti lyderiu, bet ir įgalinti kitus savyje atrasti tokių savybių, sutelkti ir parengti kolektyvą pokyčiams. Ekspertė pabrėžė, jog mokykla yra besimokanti organizacija, kurioje mokosi visi, ne tik mokiniai. Mokymų metu buvo dar kartą aptarti mokyklų planuojami pokyčio projektai.

Po atostogų pokyčio projekto komanda tobulino veiklos planą, diskutavo, kaip įtraukti tėvus, mokytojus ir pačius mokinius į įvairiausias veiklas, kurios padėtų kiekvienam mokiniui patirti sėkmę.

Pokyčio projekto komanda

Straipsnio nuotrauka Straipsnio nuotrauka