Spalis - Tarptautinis mokyklų bibliotekų mėnuo

2021-11-12 (atnaujinta 2024-05-02)

Spalis – Tarptautinis mokyklų bibliotekų mėnuo.

Spalis – kasmetinė viso pasaulio mokyklų bibliotekų šventė. Šių metų tema – „Pasaulio pasakos“. Nuo vaikystės mus visus lydi pasakos, kurios moko drąsos, pasitikėjimo savimi, moko gražaus elgesio, skatina kurti grožį ir gėrį, jos lavina kalbą ir fantaziją. Todėl visą spalio mėnesį gimnazijoje karaliavo pasakos.

Prie šios šventės prisijungė Mokinių tarybos savanoriai. Jie skaitė priešmokyklinukams ir pradinukams pasakas, kurios nukelia mus į stebuklingą fėjų, nykštukų ir laumių pasaulį, moko apie žmogaus vertybes ir kultūrą. Bendradarbiaujant su dailės mokytoja R. Sidkoviene 5–8, I–IV klasių mokiniai visą mėnesį iliustravo ne tik lietuvių, bet ir kitų pasaulio šalių pasakas. Gimnazijos bibliotekoje buvo galima pasigrožėti ugdytinių kūrybiniais darbais „Vieną kartą...“, kurie nukelia į paslaptingą pasakų pasaulį, pamoko, įkvepia, leidžia suprasti gyvenimo prasmę.

Kartu su lietuvių kalbos mokytojomis D. Žuromskiene ir A. Rainiene mokiniai patys bandė kurti pasakas ir jas sekti klasės draugams.

Bibliotekininkė D. Paškevičienė dalyvavo Kauno rajono švietimo centro ir Lietuvos mokyklų bibliotekininkų asociacijos organizuotame nuotoliniame seminare „Pasakos augimui“, kurio lektorė programų „Pasakos augimui“ ir „Pasakų iššūkis“ autorė Akvilė Sadauskaitė. Iniciatyvos tikslas – skatinti žodinio kultūros paveldo – liaudies pasakos, kaip ugdymo ir ugdymosi kultūra priemonės, žinomumą, priminti jos svarbą šiuolaikinėje visuomenėje, didinant pagarbą protėvių paveldui ir kultūrų įvairovei.

Mėgaukimės maloniomis akimirkomis, semkimės išminties skaitydami pasakas ir kurkime savo pasakas.

Bibliotekininkė Daiva Paškevičienė

Straipsnio nuotrauka Straipsnio nuotrauka Straipsnio nuotrauka Straipsnio nuotrauka Straipsnio nuotrauka