6 KL. MOKINIŲ EKSKURSIJA

2022-12-02 (atnaujinta 2024-04-24)

Paskutinę šių metų rudens dieną Neveronių gimnazijos šeštokai ir dalis 7 bei 8 klasės mokinių vyko į Vievį bei Vilnių. Lietuvos kelių muziejuje mokinius pasitiko pažintis su kelių istorija, naudota gigantiška technika keliams tiesti ir prižiūrėti. Mokiniai domėjosi kokios būdavo kuro sąnaudos ir kodėl kiekvienai funkcijai atlikti naudojama kita technika, kiek reikėjo sunaudoti geležies rūdos gamybai, o tai padarė įtaką klimato kaitai, kurią jaučiame dabar.

Lietuvos Žemės gelmių informacijos centre susipažinta su Lietuvos Žemės gelmėse esančiomis naudingomis iškasenomis, randamomis fosilijomis ir kerno saugykla. Būtent kerno stulpelius galima skaityti kaip knygą, galima gauti informaciją apie tai, koks žemės istorijoje buvo klimatas, augalija, gyvūnija ir kokios naudingosios iškasenos susiformavo. Mokiniai pasidžiaugė, kad nors neturime daug naudingųjų iškasenų, bet turime daug požeminio vandens, kurį privalome saugoti.

Vilniuje vykta į aukščiausią įspūdžių vietą – Vilniaus televizijos bokštą. Mokiniai prisiminė ir pagerbė žuvusiuosius prie televizijos bokšto, kurie gynė visų mūsų laisvę. Žiūrėdami filmą vaikai sužinojo apie televizijos bokšto statybos istoriją, o liftu pakilę į ,,Paukščių taką“ pietavo ir stebėjo Vilniaus panoramą. Čia visi kartu samprotavo, kiek Vilniuje daug taršos šaltinių (rūkstantys įmonių kaminai, automobilių gausa), bet kartu nuostabus Neries slėnis, apaugęs mišku ir šiuolaikinės architektūros pastatai.

Straipsnio nuotrauka Straipsnio nuotrauka