Padėkos diena gimnazijoje

2022-11-30 (atnaujinta 2024-03-28)

Kasmetinėje Padėkos dienos šventėje „Ačiū“ skambėjo penkiomis kalbomis

Kauno r. Neveronių gimnazijoje puoselėjamos ilgametės tradicijos. Viena jų – kasmet anglų kalbos mokytojos Jūratės Pilsudskienės organizuojama Padėkos dienos šventė. Šiais metais ji pasipuošė penkių šalių vėliavomis. Įgyvendindamas Erasmus+ projektą „BUILD UP Y(OUR) FUTURE THROUGH ARTS“, gimnazijos kolektyvas pasistengė, jog kiekviena mūsų šalyje praleista diena svečiams paliktų neišdildomų įspūdžių. Padėkos dienos minėjimas tikrai išsiskyrė savo spalvomis ir prasmėmis.

Kasmet paskutinį lapkričio ketvirtadienį žodis „Ačiū!“ gimnazijos mokinių lūpose skamba vis aukštesne gaida, įgaudamas dar daugiau svarumo: šio žodžio prasmė aptariama iš naujo, o sąrašas kam ir kada jį ištarti vis ilgėja. Šiemet „Ačiū!“ gimnazijoje aidėjo net penkiomis kalbomis. Jį ištarė ne tik mūsų gimnazijos mokiniai, bet ir jų nauji draugai iš Italijos, Lenkijos, Portugalijos ir Turkijos. Skirtingoms kultūroms atstovaujantys jaunuoliai dėkojo už užsimezgusią draugystę, galimybę pažinti, patirti, išmokti... „Ačiū!“ garsiai skambėjo mokytojams, lydintiems juos šioje pažinimo kelionėje; tėveliams, palaikantiems, remiantiems ir skatinantiems žengti į priekį; draugams, esantiems šalia. Padėkota už galimybę bendradarbiauti, už taiką visose penkiose šalyse ir tuo pačiu išreikštas palaikymas karo naikinamai ukrainiečių tautai. Kad  jaunimas  rimtai vertina susiklosčiusią geopolitinę padėtį kaimyninėje šalyje, bylojo susikaupimas jų veiduose, koncertą pradėjus Ukrainos himnu.

Padėkos dienos simbolis – gausiomis rudeninėmis vaišėmis nukrautas stalas  - šiais metais atliko ypatingą vaidmenį. Priimdami svečius, mūsų mokyklos mokiniai, mokytojai ir tėveliai pasistengė ne tik parodyti lietuviškos virtuvės išskirtinumą, bet ir pademonstruoti mūsų tautai būdingą vaišingumą. Atvykusius iš edukacijos Kauno mieste, tarsi piligrimus, atplaukusius „Mayflower“ laivu iš Anglijos į Plimuto koloniją, svečius pasitiko grupė indėnais persirengusių Neveronių gimnazijos mokinių, kurie pristatė teatralizuotą Padėkos dienos istoriją bei pakvietė visus pasistiprinti. Visų penkių šalių jaunuoliai kartu šventė užsimezgusią draugystę dainuodami vieni kitų dainas, žaisdami, pasakodami istorijas. Spalvingiausiu šventės akcentu tapo gimnazijos sienas sudrebinusi diskoteka ir Neveronių dangų nušvietę lazeriai.

Kuo nuoširdžiausiai norime padėkoti Neveronių bendruomenės pirmininkui Laimonui Teresai, suteikusiam jaunimui galimybę drauge pašokti darniame ratelyje, bei 6a klasės mokinės Kornelijos Kudulytės tėveliams, padovanojusiems neįtikėtinai spalvingą lazerių šou. Ačiū už paramą ir buvimą kartu! Ačiū visiems, padėjusiems surengti tokią ypatingą šventę!

Anglų kalbos mokytoja Jūratė Pilsudskienė

Straipsnio nuotrauka Straipsnio nuotrauka Straipsnio nuotrauka Straipsnio nuotrauka Straipsnio nuotrauka Straipsnio nuotrauka Straipsnio nuotrauka