PROGRAMOS „RENKUOSI MOKYTI!“ POKYČIO PROJEKTO GRUPĖS IŠVYKA Į ŽEMAITIJĄ

2022-06-01 (atnaujinta 2024-04-24)

Nors pavasario orai tikrai mūsų nelepina nei šiluma, nei saule, išsirengėme į tolimą kelionę pas bendraminčius. Kartu su Kauno m. Dariaus ir Girėno gimnazijos kolektyvu vykome į Šilutės r. Kintų pagrindinę mokyklą pasisemti patirties apie įtraukųjį ugdymą.

Mus maloniai pasitiko Kintų pagrindinės mokyklos direktorė Asta Gužauskienė ir pavaduotoja Jurgita Tamošiūnienė. Pažiūrėję filmuką apie mokyklos veiklas, supratome, kad jų sėkmės garantas – glaudus bendradarbiavimas su mokinių tėvais. Kadangi dauguma klasių vadovų pažįsta savo vaikus nuo pradinukų amžiaus, natūralu, kad gerai pažįsta ir jų tėvus. Taigi, jiems lengviau organizuoti ir trišalius pokalbius, ir susitarti dėl bendrų tikslų iškėlimo ir siekimo. Klasių vadovai, dalindamiesi savo „receptais“, pabrėžė bendrystės svarbą, organizuojant tiek ugdymą, tiek neformalųjį švietimą. Mokytojai patikino, kad mokinių rezultatai pagerėjo tada, kai jie mažais žingsneliais ėmė matuoti savo pažangą: kiek pasikeitė jų vidurkis, lyginant skaičius po kablelio (pvz., buvo 7,0, o po mėnesio – 7,4).

Įdomu tai, kad ši mokykla yra susiplanavusi praktinių studijų dienas, kurios organizuojamos 3 kartus per mokslo metus po 5 dienas. Jų metu ugdymo procesas persikelia į kitas erdves (mišką, marių pakrantę, kitus miestelius ir pan.) – vyksta integruotos pamokos. Mokiniai kasdien atsiskaito už kiekvieno dalyko užduotis ir po 5 dienų gauna galutinį įvertinimą.

Pasivaikščioję po mokyklą ir daugiafunkcį centrą, aplankėme ir Vydūno muziejų – kultūros centrą. Visi šie pastatai priklauso mokyklai, ir juose vyksta ne tik neformalus ugdymas, bet ir kai kurių dalykų pamokos. Taigi, puikios erdvės kūrybiškam mokinių ugdymuisi.

Džiaugiamės, kad turėjome galimybę pasižvalgyti po kito Lietuvos regiono mokyklą. Smagu pasikalbėti su bendraminčiais, dalyvaujančiais tuose pačiuose projektuose, pasidalinti savo patirtimi ir išgirsti apie kitų patirtus laimėjimus. Tik dalindamiesi vieni su kitais, patirsime bendrystės džiaugsmą, sugebėsime įkvėpti vieni kitus siekti pozityvių pokyčių.

„Renkuosi mokyti!“ projekto komanda

Straipsnio nuotrauka Straipsnio nuotrauka Straipsnio nuotrauka Straipsnio nuotrauka Straipsnio nuotrauka